اخبار سربازی

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه خبر داد؛ مهارت آموزی بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار سرباز در کشور

امتیاز دهید!

به گزارش خبرنگار مهر، سردار موسی کمالی ظهر سه شنبه در قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه که در سالن جلسات دفتر فرماندهی انتظامی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بیش از ۲۰۰ تدبیر و فرمان را در حوزه سربازی چه در بحث حفظ و نگهداشت و چه در بحث آموزش و توانمندسازی آنها ابلاغ فرموده اند.

وی ادامه داد: با توجه به همین تأکیدات رهبر معظم انقلاب بود که سال ۹۶ قرارگاهی برای توانمندسازی سربازان وظیفه تشکیل و عمل به رهنمودها و تدابیر معظم له به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت.

کمالی با بیان اینکه جوانان این مملکت حدود ۱۷ تا ۲۴ ماه از بهترین دوران عمر خود را در اختیار نیروهای مسلح هستند و خدمت مقدس سربازی را سپری می‌کنند، تصریح کرد: تا پیش از سال ۹۶ و تشکیل قرارگاه بیش از ۱۲ میلیون نفر خدمت سربازی خود را انجام دادند بدون اینکه حرفه یا مهارتی را بیاموزند.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: این درحالی است اگر به بحث آموزش و مهارت سربازان در طول این سال‌ها توجه می‌شد امروز می‌توانستیم ادعا کنیم ۱۲ میلیون نیروی ماهر و آموزش دیده داریم اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد.

وی با بیان اینکه با تشکیل قرارگاه مهارت آموزی قرار شده سربازان در طول دوران خدمت مقدس سربازی حداقل یک مهارت را فرا گیرند، خاطرنشان کرد: قطار مهارت آموزی در ستاد کل نیروهای مسلح به راه افتاده و قرار است تمامی سربازان در این قطار جای گرفته و آموزش‌های لازم را فرا گیرند.

کمالی افزود: در طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه ۲ نوع آموزش را فرا خواهند گرفت که اولین آن شامل آموزش‌های عمومی در حوزه‌های سبک زندگی، کسب و کار، سواد مالی، سواد رسانه‌ای و امداد و نجات و دومین آن هم آموزش‌های تخصصی در حوزه‌ای که علاقه و استعداد آن را دارند، خواهد بود.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح یادآوری کرد: برای این کار با سازمان‌های مسئول و آموزش دهنده نیز هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و هزینه این آموزش‌ها توسط دولت و نیروهای مسلح به آنها پرداخت شده است، آموزش‌هایی که بر خلاف برخی ادعاها هیچ بار اضافه ای به آنها تحمیل نکرده است.

وی همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه‌هایی در سراسر کشور در راستای مهارت آموزی کارکنان وظیفه، یادآوری کرد: ریاست آن در استان‌ها بر عهده معاون اقتصادی استانداری و دبیری آن هم با ستاد فرماندهی انتظامی و مشخصاً معاونت وظیفه عمومی قرار دارد.

کمالی در پایان با بیان اینکه اهتمام خوبی در کرمانشاه برای مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح وجود دارد، ابراز امیدواری کرد با فراگیرتر شدن بحث آموزش و مهارت، در آینده شاهد باشیم هر سربازی که خدمت مقدس سربازی را به پایان می‌رساند دارای یک مهارت خاص شده و می‌تواند مشغول کار شود.

منبع : مهر نیوز


خاطرات سربازی

اخبار سربازی

سجیو

سرباز آموزشی پادگان صفر یک شهدای وظیفه نزاجا دوره 180! یکم برنامه نویس، یکم سئوکار، یکم کارای بازرگانی، یکم دوست‌دار رمزارز، یکم فرانت‌اندکار، یکم ادمین سیستم، و یکم هم محتواکار و تقریبا هیچی!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا