اخبار سربازی

سردار کمالی اعلام کرد؛ فردا سند ملی مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه رونمایی می‌شود

امتیاز دهید!

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه فردا سند ملی مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه رونمایی می‌شود، گفت: در این سند ساز و کارهای اجرایی مشخص می‌شود و وزارتخانه‌ها و سازمان نیروهای مسلح که متولیان این موضوع هستند در جریان جزئیات سند ملی مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه قرار می‌گیرند.

به گفته مشاور عالی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح هر سازمان و وزارتخانه وظیفه دارد تا ردیفی برای اجرایی شدن این سند از بودجه کلی خود در نظر بگیرد.

کمالی به ۴ سیاست راهبردی و ۱۵ سیاست اجرایی این سند اشاره کرد و گفت: آینده‌پژوهی مشاغل و مهارت‌ها مبتنی بر مأموریت‌های دستگاه‌ها و آمایش سرزمین، نیازسنجی مشاغل و مهارت‌ها در بازار کار و تدوین و پیاده‌سازی برنامه‌های اجرایی طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه متناسب با مشاغل و مهارت‌های مورد نیاز حال و آینده کشور از سیاست‌های اجرایی ۱۵ گانه در راستای «مهارت آموزی متناسب با نیازها» است.

وی ادامه داد: همچنین فرهنگ‌سازی، ترویج و تبلیغ طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه، تأمین محل اجرای دوره‌های مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه، تعیین الزامات، منابع و به اشتراک‌گذاری امکانات مورد نیاز طرح جامع مهارت‌آموزی و ساماندهی و تربیت مربی دوره‌های مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه از سیاست‌های اجرایی پانزده‌گانه در راستای «بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی» است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: سومین محور سیاست‌های راهبردی چهارگانه «استقرار سامانه‌های اطلاعات مهارت و اشتغال» است که شامل تبادل و اشتراک‌گذاری اطلاعات مشمولان دوره خدمت وظیفه عمومی، تبادل و اشتراک‌گذاری اطلاعات شاغلان بازار کار کشور، ایجاد ارتباط میان سامانه‌های تسهیل‌گری سیاست‌های بازار کار و مشوق‌های اشتغال کشور و ایجاد ارتباط میان سامانه‌های مشاوره تحصیلی و هدایت شغلی می‌شود.

کمالی در پایان گفت: محور چهارم سیاست‌های راهبردی چهارگانه «حمایت از اشتغال و کارآفرینی» است، این محور شامل اعطای تسهیلات حمایتی، خوداشتغالی و کارآفرینی کارکنان وظیفه از محل اعتبارات، اشتغال‌زایی و سازوکارهای در اختیار دستگاه‌ها، حمایت از تشکیل تعاونی‌های متشکل از کارکنان وظیفه مهارت‌آموخته، تسهیل‌گری، حمایت و مشارکت در طرح و توسعه ایده‌های نوآورانه کارکنان وظیفه مهارت‌آموخته تا رسیدن به محصول قابل ارائه در بازار و اعطای یارانه دستمزد، یارانه سود تسهیلات بانکی و معافیت‌های بیمه‌ای و مالیاتی به به‌کار گیرندگان کارکنان وظیفه مهارت‌آموخته می‌شود.

منبع : مهر نیوز


خاطرات سربازی

اخبار سربازی

سجیو

سرباز آموزشی پادگان صفر یک شهدای وظیفه نزاجا دوره 180! یکم برنامه نویس، یکم سئوکار، یکم کارای بازرگانی، یکم دوست‌دار رمزارز، یکم فرانت‌اندکار، یکم ادمین سیستم، و یکم هم محتواکار و تقریبا هیچی!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا