اخبار سربازی

در یک دیدار مشترک مطرح شد؛ امکان خدمت سربازی در هلال‌احمر بررسی می‌شود

امتیاز دهید!

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمعیت به همراه دبیر کل، مدیران و معاونین این جمعیت با حضور در ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با سرلشکر پاسدار محمدباقری دیدار و اعیاد شعبانیه و روز پاسدار را تبریک گفتند.

در این نشست صمیمی؛ سرلشکر پاسدار محمدباقری ضمن گرامیداشت یاد شهدای ایثارگر جمعیت هلال احمر و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: جمعیت هلال‌احمر حقیقتاً در همه ادوار در خدمت مردم و برای مردم بوده و شهدای هلال‌احمر خودشان را فدای مردم کردند.

سرلشکر باقری افزود: جمعیت هلال‌احمر، یک نهاد مردمی و فراتر از دولت‌هاست. ما مردم شریف و قانعی داریم که همواره قدردان کمک‌ها هستند و این، مسئولیت جمعیت هلال‌احمر را سنگین‌تر می‌کند.

وی گفت: هلال‌احمر همیشه در لحظات اول در حوادث حاضر است که این سرعت و دقت باید تقویت شود. هلال‌احمر همچنین در جست‌وجوی مفقودین جنگ کمک شایسته‌ای انجام داده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: بالگردهای هلال‌احمر نیز در بحران‌ها نقش حیاتی دارند. بنابراین ستاد کل نیروهای مسلح آماده است تا برای تعمیرات و بازسازی این بالگردها با جمعیت هلال‌احمر همکاری کند.

سرلشکر باقری گفت: آموزش سربازان و مهارت‌آموزی آن‌ها برای حضور در بحران‌ها فرصتی است که باید غنیمت شمرد. در ستاد کل باید راهکارهای اجرایی گذراندن دوره خدمت در جمعیت هلال احمر بررسی شود که برای این امر نیاز است جمعیت هلال احمر با تدوین برنامه‌ای این روند را تسریع کند.

سرلشکر باقری با تشریح فعالیت‌های مردمی بسیج در کشور ادامه داد: در شرایط فعلی هم‌افزایی جمعیت هلال‌احمر و بسیج امر مهم و مؤثری است، این در برنامه‌های کاری آتی خواهد بود.

حضور هلال‌احمر در صحنه بین‌الملل آبروی نظام است

رئیس جمعیت هلال‌احمر نیز در این دیدار با اشاره به توفیقات جمعیت در سطح بین‌الملل گفت: حضور بهنگام و شایسته جمعیت هلال‌احمر در حوادث و بحران‌های بین‌المللی آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. در حال حاضر جمعیت هلال‌احمر با بیش از ۱۲ مرکز درمانی خارج از کشور نقش مؤثری در دیپلماسی سلامت ایفا می‌کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به همراهی همیشگی نیروهای مسلح با جمعیت هلال‌احمر گفت: سیل اخیر در استان‌های جنوبی کشور گواه و شاهدی است که نشان داد نیروهای مسلح در امدادرسانی‌های این جمعیت نقش ویژه و حائز اهمیتی دارند و من از همراهی همیشگی نیروهای مسلح تشکر می‌کنم.

کولیوند همچنین به طرح‌های محرویت زدایی جمعیت هلال احمر در کشور اشاره کرد و گفت: با همکاری سایر نهادها مربوطه از طرح‌های عملیاتی و خوبی در حوزه محرومیت زدایی به مرحله اجرا رسیده است که به زودی اثرات آن قابل مشاهده خواهد بود.

منبع : مهر نیوز


خاطرات سربازی

اخبار سربازی

سجیو

سرباز آموزشی پادگان صفر یک شهدای وظیفه نزاجا دوره 180! یکم برنامه نویس، یکم سئوکار، یکم کارای بازرگانی، یکم دوست‌دار رمزارز، یکم فرانت‌اندکار، یکم ادمین سیستم، و یکم هم محتواکار و تقریبا هیچی!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا