اخبار سربازی

تولید لباس سربازان و آتش نشانان با پارچه های خود ضدعفونی کننده

امتیاز دهید!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، پاتریشیا دالز محقق ارشد پژوهش در این دانشگاه می گوید: ما می خواهیم این فناوری را از آزمایشگاه خارج و گسترده تر کنیم تا برای فرایندهای صنعتی کارآمد باشد.

طی پروژه یک ساله مذکور دالز و جیمز هرینوک مراه جین باچلر روی ارتقای عملکرد کوتاه مدت و بلند مدت یک پوشش محافظ مخصوص پارچه تمرکز کرده اند. هدف اصلی این فرایند آن است که تولید صنعتی پارچه از لحاظ اقتصادی امکانپذیر شود.

محصول این پژوهش شامل یک پوشش محافظ است که در آن از مواد N-halamines استفاده شده است. این ترکیبات می توانند باکتری و ویروس را به سرعت و به طور موثر بکشند و علاوه برآن به راحتی روی پارچه ها به کار می روند.

ترکیب مذکور برای یونیفرم های حفاظتی در مشاغل مختلف از سربازان و کارکنان بیمارستان گرفته تا آتش نشانان و نیروهای اورژانس مناسب است.

دالز دراین باره می گوید: این را می توان روی هر نوع لباس و حتی ماسک به کار برد و به این ترتیب راهی برای ایمن و سلامت نگه داشتن نیروهای امدادی فراهم کرد.

البته به یک سیستم شارژ نیاز است تا ماده پوششی که روی پارچه به کار می رود را فعال کند. این سیستم نیازمند آن است که لباس در محلول های حاوی کلورین مانند وایتکس فروبرده شود.

منبع : مهر نیوز


خاطرات سربازی

اخبار سربازی

سجیو

سرباز آموزشی پادگان صفر یک شهدای وظیفه نزاجا دوره 180! یکم برنامه نویس، یکم سئوکار، یکم کارای بازرگانی، یکم دوست‌دار رمزارز، یکم فرانت‌اندکار، یکم ادمین سیستم، و یکم هم محتواکار و تقریبا هیچی!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا