اخبار سربازی

از سوی سردار کمالی تشریح شد؛ نتایج و دستاوردهای اجرایی سند ملی مهارت آموزی سربازان وظیفه

امتیاز دهید!

به گزارش خبرنگار مهر، سردار موسی کمالی دستیار و مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت و گوی تلویزیونی با اشاره به تصویب سند ملی مهارت آموزی سربازان وظیفه گفت: این سند یک میثاق بین دستگاه‌های کشوری و لشکری در حوزه مهارت‌آموزی و اشتغال سربازان است.

وی افزود: این سند در پنجمین جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری مهارت‌آموزی سربازان وظیفه که رکن اصلی و بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه مهارت‌آموزی و اشتغال سربازان وظیفه است رونمایی شد.

کمالی بیان کرد: این جلسه متشکل از ۴۰ دستگاه کشوری و لشکری از قبیل فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح، معاونین ستاد کل نیروهای مسلح است ۱۰ وزارتخانه، ۵ سازمان دولتی، دو معاون رئیس‌جمهور، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) است.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سند ملی مهارت و اشتغال سربازان وظیفه توسط سردار باقری و حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سردار زاده کمند فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی رونمایی شد. این سند در هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی اشتغال کشور به ریاست رئیس جمهور محترم در تاریخ ۰۶/‏۰۸/‏۱۴۰۰‬ تصویب و به تمام دستگاه‌های اجرایی کشوری و لشکری جهت اقدام ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: سند ملی مهارت و اشتغال سربازان وظیفه با قابلیت انسجام بخشی، همگرایی و پیوند دستگاه‌های کشوری و لشکری به عنوان سند میثاق برای مهارت آموزی و اشتغال سربازان کشور است. این سند دارای ۴ سیاست راهبردی، ۱۵ سیاست اجرایی، ۵۴ دستاورد، ۵۹ برونداد، ۷۶ اقدام عمده است و بالغ بر ۴۰ دستگاه کشوری و لشکری را برای نقش آفرینی در حوزه مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه پای کار می‌آورد.

کمالی ادامه داد: اما متولی و محور اصلی اجرای این سند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح بوده و دبیرخانه آن در قرارگاه مرکزی مهارت آموزی تشکیل می‌شود.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: انشا الله با اجرای این سند، تعداد مهارت آموزان سرباز، توسعه یافته و شتاب بیشتری گیرد و تحقق شعار «سرباز ماهر، اشتغال پایدار، اقتدار ملی» تسریع شود و با همکاری و همگرایی دستگاه‌های کشوری و لشکری تعداد سربازان آموزش دیده که در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار نفر مهارت تخصصی (۲۰۰ هزار فنی حرفه‌ای، ۱۷۶ هزار کشاورزی، ۳ هزار ورزشی، ۴ هزار ارتباطات و ۲۱۰۰ نفر فرهنگی) ۳۴۰ هزار نفر عمومی از مرز ۱ میلیون نفر عبور کند.

وی با اشاره به برخی از نتایج و دستاوردهای اجرایی سند گفت: تعامل، همکاری و هم افزایی سازمان‌های کشوری و لشکری، توانمندسازی و مهارت آموزی کارکنان وظیفه، هدایت، حمایت و تسهیلگری سربازان برای اشتغال بعد از خدمت به مدت سه سال، استفاده بهینه، مؤثر و اثربخش از خدمت وظیفه خدمت عمومی با افزایش رویکرد مهارت آموزی به سربازی، افزایش نشاط سربازان، ارتقای جذابیت خدمت سربازی و استفاده از ظرفیت ملی و مشترک در مهارت آموزی و اشتغال سربازان را می‌توان از نتایج و دستاوردهای اجرایی این سند دانست.

منبع : مهر نیوز


خاطرات سربازی

اخبار سربازی

سجیو

سرباز آموزشی پادگان صفر یک شهدای وظیفه نزاجا دوره 180! یکم برنامه نویس، یکم سئوکار، یکم کارای بازرگانی، یکم دوست‌دار رمزارز، یکم فرانت‌اندکار، یکم ادمین سیستم، و یکم هم محتواکار و تقریبا هیچی!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا